Dáta, mobilné aplikácie, bezpečnosť… Aj taký bol prvý rok partnerstva s Google DSC UNIZA
Business
3
 min read
March 10, 2022

Dáta, mobilné aplikácie, bezpečnosť… Aj taký bol prvý rok partnerstva s Google DSC UNIZA

Bruno Grinč
Bruno Grinč
Marketing
LinkedIn Logo

Developer Student Clubs je celosvetová platforma, ktorá vznikla a funguje pod záštitou Google. Združuje študentov po celom svete a jej hlavnou úlohou je prekonávať rozdiely medzi teóriou a praxou. DSC klub máme aj na Slovensku a sme hrdí, že sme hlavným partnerom od jeho vzniku.

V GoodRequest veríme, že vzdelávanie je dôležité. Veríme, že práve na ňom záleží udržateľný rast a úspech. Preto sa snažíme naše vedomosti zdieľať rôznymi cestami, alebo podporovať komunity, ktoré takéto aktivity robia. Od nášho vzniku, kedy mnohí z nás boli ešte študentmi, spolupracujeme s univerzitami, organizujeme vzdelávacie akcie či odborné prednášky, ktoré študentom prinesú bližší pohľad na prax. DSC kluby, ktoré spájajú fanúšikov technológií, sú skvelým miestom na zdieľanie vedomostí.

Prvý a doteraz jediný DSC klub na Slovensku vznikol v polovici roka 2020 na Žilinskej univerzite. Odvtedy sme zároveň jeho hlavným partnerom. Vďaka študentskému klubu môžu študenti so záujmom o technológie rozvíjať svoje poznatky, objavovať nové oblasti, spoznávať nových ľudí s rovnakými záujmami či zdieľať svoje vedomosti.

Čo sa nám s DSC podarilo za prvý rok?

DSC klub oslávil svoje prvé narodeniny. Tie okrem oslavy ponúkajú aj priestor na bilancovanie. Čo sme teda stihli počas pilotného roka? Máme za sebou 4 online eventy s názvom Online Talks. Tých sa zúčastnilo 11 rôznych speakrov z 8 rôznych spoločností. Nechýbal samozrejme ani GoodRequest tím a množstvo nabitých tém.

Online Talky #1

V prvom diely ste mohli spoznať DSC a FRI Club academy. Okrem toho prišli na stage aj prví speakri. Oliver z Payout predstavil jazyk Elixír, náš Android leader Jozef Kňažko sa venoval budúcnosti Android UI Jetpack Compose a Anna Sobolová z Hypérie uzavrela prvú epizódu s témou Agile & Scrum.

Online Talky #2

Druhý diel sa venoval stále populárnej a aktuálnej témy vo svete technológií - bezpečnosti. Opäť ste mohli počuť nášho Jozefa Kňažka, ktorý sa venoval bezpečnosti Android appiek. V tomto diely sa taktiež po prvý krát objavil anglicky hovoriaci spekaer - Tibor Csiba z Accenture, ktorý predstavil princípy kvantových počítačov a stav kvantového programovania 🔢

Online Talky #3

Zatiaľ jednoznačne najpočetnejší diel Online Talkov🚀, ktorý pripomínal svojim line-upom malú konferenciu. Tento diel otvoril Ján Valentik z IBM, ktorý sa venoval Flutteru a multiplatform vývoju mobilných appiek. Pred prestávkou prišiel na rad Martin Adamko, ktorý sharol svoje skúsenosti s React Native. Na svoje si prišli aj dizajnéri, o zlepšovaní UX v hernom priemysle prednášala Alžbeta z Pixel Federation. Na čo myslieť po skončení vývoja mobilnej aplikácie prezradil náš skúsený projekťák Tomáš Vrabček. Event uzavrel odborník na predaj a rozvoj podnikania Denis Rasulev.

Online Talky #4

Posledný diel sezóny bol venovaný dátam a ich využitiu. Talky otvoril Ľuboš Rabčan s témou Visual Analytics. Súčasťou online talkov bol taktiež náš DevOps lead Dušan Dragula, ktorý sa venoval  REDIS-u. O Power Bi a jeho využití vo firme predniesol biznis analytik Michal Slávik. Okrem toho sa koncept Online Talkov rozšíril o Panelovú diskusiu - aj vďaka nej patrí tento diel medzi najobľúbenejšie. 💪

Výsledky

Hlavnou úlohou GDSC je knowledge sharing a priblíženie praxe, preto veríme, že sú tieto aktivity prínosné pre komunitu.  Aké sú teda výsledky? Viac než 1880 zhliadnutí s celkovou dobou pozerania viac než 630 hodín. Vo feedbacku od účastníkov sa najčastejšie skloňuje rozširovanie obzorov a praktické tipy do života.

Čo nás čaká v budúcnosti?

GDSC zostáva a plánuje rozšíriť svoju komunitu. To najmä vďaka spolupráci s ďalšími Slovenskými univerzitami, či rozšírením svojich aktivít. Od nového roku sa budú môcť študenti vďaka otvoreným prihláškam stať súčasťou klubu a získať tak možnosť zapojiť sa do komunitných projektov doma ale aj v zahraničí.

Okrem obľúbených Online Talkov sa môžeš taktiež zúčastniť informačných akcií k Google Solution Challenge a zapojiť sa do tejto iniciatívy zameranej na 17 cieľov trvalo udržateľného rozvoja 🌍.

Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu a veríme, že pomôžeme študentom a fanúšikom technológií  naštartovať svoju kariéru.

Potrebujete pomôct s vaším digitálnym produktom? Kontaktujte nás!
hello@goodrequest.com
Do you need help with your digital product? Contact us!
hello@goodrequest.com

Like what you see?
Join our newsletter.

Great! Welcome to newsletter.
Oops! Something went wrong while submitting your email.
High quality content once a month. No spam, we promise.
Your personal data is processed in accordance with our Memorandum on Personal Data Protection.

Páči sa vám náš content?
Odoberajte newsletter.

Great! Welcome to newsletter.
Oops! Something went wrong while submitting your email.
Vaše osobné údaje sú spracované v súlade s našim Memorandom na ochranu osobných údajov.