4. Jan 2024Insight

Rok 2023 v GoodRequest

2023 bol pre nás rokom plných výziev a úspechov. Podobne, ako pri sumarizácii roku 2022, aj tento rok sa mi pre vás podarilo zhrnúť výnimočné míľniky, nie len z pohľadu projektov, ale aj tímu 💪.

Stručný Prehľad 2023:

  • Do nášho tímu pribudlo 14 talentovaných členov.
  • Pracovali sme na viac ako 50 projektoch.
  • Uvítali sme 11 nových partnerov.
  • Obrat sme zvýšili na 5 miliónov €.
  • 36 % zisku sme rozdelili do nášho tímu.
  • Získali sme ocenenie Hermes komunikátor roka a druhé miesto v súťaži WebTop100 za projekt Fitshaker.

Build to last

Ako som spomenul v úvodnom “odpočte”, náš tím tento rok pracoval na viac ako 50 projektoch, preto nie je možné spomenúť každý. Avšak z tých, ktoré počas roku 2023 uzreli svetlo svetla najviac, “vyčnievajú” projekty pre spoločnosti Notino a Benu.

Notinu sme pomohli vytvoriť najväčšiu platformu beauty služieb v Európe Notino Partner, ktorej úlohou je zmodernizovať a zefektívniť fungovanie beauty salónov a zároveň vytvoriť komplexný B2B kanál pre poskytovateľov kozmetických služieb. Nechýbalo ani spájanie svetov B2B a B2C, svety produktov a služieb.

Najväčšej sieti lekárni v strednej Európe Benu, sme pomohli s posúvaním hraníc v lekárnictve. Spoločne sme vytvorili robustné e-commerce riešenie v mobilnej aplikácii, ktoré zároveň disponuje niekoľkými inovatívnymi funkciami, ktoré zvyšujú používateľský komfort, ako napríklad rezervácia liekov v lekárni, kontrola dostupnosti liekov na elektronickom recepte, správa liekov pomocou “liekového kalendára”.

Nejde nespomenúť taktiež našu stálicu – Fitshaker, s ktorým sme tento rok bodovali v dvoch súťažiach. Konkrétne sme sa stali víťazom v kategórii dizajn v rámci ocenenia Hermes Komunikátor roka a taktiež sme získali druhé miesto v kategórii UX v rámci súťaže WebTop100. O to viac nás to teší, pretože nám záleží na tom, aby sme vytvárali krásne a intuitívne zážitky pre používateľov, ktoré pomáhajú našim klientom zmysluplne sa spojiť s ich publikom. Veríme, že skvelý dizajn môže skutočne zmeniť životy ľudí.

Okrem toho sme pracovali na množstvo projektoch, ktoré sú v našich rukách dlhobo a prinášali sme im rôzne aktualizácie, ako napríklad mobilné bankovníctvo Tatra banka, či zásadné vylepešnia v používateľskej skúsenosti ako v prípade ZSE Drive. Releasli sme crypto projekt Spongly, spolupracovali s inovatívnym startupom WageNow a mnoho ďalších.

 

Chýbať nesmel ani interný projekt, spustili sme náš nový web! Ako ste si mohli všimnúť, počas roka sme spustili nový web, ktorý odráža náš prístup k najmodernejším technológiám a dizajnu. Viac o procese a dôvodoch sa dočítate v blogovom príspevku nižšie 👇

Insight 4 Minúty čítania

Nový GoodRequest web: Spojenie vyspelého dizajnu a najmodernejších technológií

Bruno Grinč15 May 2023

Sme vďační za dôveru našim partnerom. Zároveň sa tešíme z každého nového projektu, ktorým spoločne zjednodušíme život používateľom.

United like Manchester

Našu schopnosť pritiahnuť top talenty sme nestratili. Aj tento rok sa náš tím rozrástol a to o 14 členov. Zároveň sa nám darí dlhodobo udržať vysoké NPS skóre, čo nás naozaj teší. Odráža to spokojnosť a motiváciu nášho tímu, ktorá je pre nás vždy prioritou číslo jedna.

Teambuildingy

Sériu teambuldingov sme aj tento rok odštartovali na svahoch. Tento rok sme sa stretli na spoločnej lyžovačke vo Valčianskej doline. Okrem samotnej lyžovačky boli na programe aj povinné a pravidelné návštevy Après-ski, spoločný program v hoteli, či už prezentácia o Vietname a Thajsku.

Ako lepšie prekonať letné horúčavy než osviežením sa v studenej vode? Náš tradičný spoločný splav je za nami. Tento rok sme sa rozhodli pre zmenu. Namiesto klasiky na otvorenej vode, sme sa vybrali do Areálu vodného slalomu v Liptovskom Mikuláši, kde si svoje zručnosti zdokonaľujú najlepší slovenskí vodáci 🚣.

Premiérovo sme si tiež odbehli štafetový beh Od Tatier k Dunaju. Náš tím, 11 odhodlaných bežcov, absolvoval vyčerpávajúci 345-kilometrový beh 🏃.

Čo je dnes rekord, zajtra je norma. Týmto mottom sa riadime pri všetkých našich aktivitách, avšak GR8 Days sú toho dôkazom, opäť prekonali všetky očakávania. Predsa, ako zoceliť tím a zapojiť nových členov? Poriadnym teambuildingom. Na našej najväčšej akcii sa nás stretla takmer stovka, ak chceš vedieť, aká bola atmosféra, pozri si nasledujúci blog post, kde nájdeš fotky aj skvelé video.

Insight 4 Minúty čítania

GR8 Days 2023 - Nezabudnuteľný zážitok našej GoodRequest Family

Bruno Grinč5 Oct 2023

Našim ratolestiam sme opäť urobili radosť príchodom Mikuláša 🎅. Naša žilinská kancelária sa na chvíľu premenila na miesto čarovných chvíľ, kde sme zažili úsmev, zvedavosť a radosť detí. Privítali sme nielen Mikuláša a anjela, ale aj vedecké zázraky!

Ako zakončiť rok, ak nie vianočnou párty. S týmto rokom sme sa rozlúčili v krásnych priestoroch Chetau Gbeľany. Sumarizovali sme, spomínali a prezradili plány a novinky do budúceho roka. Ale predovšetkým sme sa poriadne zabávali až do hlbokej noci 🕺.

GoodRequest sa presťahoval na novú adresu 

Nová kapitola našej cesty: presťahovali sme sa do nových priestorov! Od októbra nás nájdete v našich zmodernizovaných priestoroch v Žiline, na Obchodnej ulici. Priestor sme stihli otvoriť už aj pre našich partnerov či študentov, ale aj komunitu. Nový office nám robí obrovskú radosť a podľa ohlasov, aj tým, čo ho už stihli navštíviť.

Insight 6 Minút čítania

GoodRequest sa sťahuje na novú adresu: Vítajte v našej novej centrále!

GoodRequest Family13 Oct 2023

Lead by Example

Chceme byť pozitívnou hnacou silou, zdrojom inšpirácie a vzdelávania pre celý náš tím, ale aj našu komunitu a snažiť sa zmeniť svet okolo k lepšiemu. Na našich interných i verejných eventov, sa snažíme posúvať inovatívne myšlienky a zdieľať naše skúsenosti. Tento prístup nielenže motivuje náš tím, ale tiež posilňuje väzby s našou komunitou. Preto vás asi neprekvapím, keď vám prezradím, že aj tento rok sme intenzívne investovali do vzdelávania a rozvoja.

Interné vzdelávanie

V rámci tímu sme absolvovali viaceré interné workshopy a školenia, ktoré posilnili odborné znalosti a zručnosti nášho tímu. V rámci manažmentu a lídrov sme veľa pracovali napríklad s talentmi pomocou CliftonStrengths od Gallup-u, v ktorých plánujeme pokračovať a rozhodne ich odporúčame aj vám 😉.  Okrem toho sme sa venovali aj témam, ako vyjednávanie či vedeniu hybridných meetingov.

Highlightom nášho interného vzdelávania boli (opäť) Frontend days, ktoré dosiahli tento rok novú úroveň - väčšie, lepšie a pútavejšie. Event bol kombináciou technických aj soft skillových tém.

Frontend Insight 5 Minút čítania

Frontend Days 2023

Peter Reguli13 Nov 2023

Komunita a eventy

Aj tento rok sme mali možnosť byť súčasťou najväčšej IT konferencie na Slovensku a to hneď dvakrát. V máji vystúpil na CodeCon Bratislava náš Frontend developer Andrej Nemeček s témou prístupnosť webov očami vývojára! 

Budovanie komunity je pre nás skutočné dôležité, o to viac nás teší, že ZAIT v spolupráci s CODECONom priniesli toto podujatie aj do Žiliny. Tu ste nás mohli počuť na prednáške na tému UI a UX v iOS aplikáciach, kde rečnili náš produktový dizajnér Adam Rakús a iOS Developer Filip Šašala.

Okrem toho si mohol počuť Adama aj na českom podujatí DataRestart, zdieľať naše skúsenosti s používateľským testovaním ako efektívnym nástrojom pre zlepšovanie biznisových a používateľských metrík v e-commerce projektoch, na prípadovej štúdii mobilnej aplikácie BENU lekárne.

So študentmi sme sa stretli aj v ich prirodzenom prostredí, na univerzitách, ale aj v našom office, v spolupráci s Google Developer Students Club a WebUP.

Kindness

Aj tento rok sme podporili viaceré dobročinné iniciatívy. Najvýraznejšie medzi nimi rezonovali podpora projektu "Odpútaj sa" a iniciatívy "Cesta von".

Na našej vianočnej párty sme po prvýkrát mali aj charitatívnu tombolu a mala skvelý úspech! Vďaka štedrosti nášho tímu, sme v rámci tomboly vyzbierali skvelú sumu viac než 2100 €. Tieto finančné prostriedky budú venované projektu "Odpútaj sa", ktorý sa zameriava na liečbu traum z detstva u dospelých na Slovensku. Mentálne zdravie je kľúčové a často podceňované, preto sme sa rozhodli venovať našu podporu práve tomuto projektu.

Nemôžeme opomenúť ani projekt “Cesta von”. Pre toto občianske združenie sme vytvorili jednoduchú, prehľadnú a intuitívnu webovú stránku, ktorá návštevníkom poskytuje informácie o aktivitách organizácie, jej poslaní a cieľoch. Web sa podarilo spustiť začiatkom minulého roka. Naši dizajnéri na ňom usilovne pracovali, pričom nám vývoj pomohli zrealizovať naši priatelia z Inoby.

Insight 4 Minúty čítania

Cesta von – Pomáhame tým, ktorí to potrebujú

GoodRequest Family26 Nov 2023

10 rokov & GoodRequest Go Global

Keď sme v roku 2013 založili GoodRequest, bolo to najmä z lásky k technológiám. Chceli sme nielen tvoriť, ale aj inovovať. Koncom roka 2023 sme oslávili 10 rokov a práve vďaka našim partnerom, tímu a priateľom sa nám darí napĺňať našu víziu – Vytvárať zmysluplný a zodpovedný digitálny svet.

V začiatkoch sme sa zameriavali na mobilné aplikácie, ale postupom času sme reagovali na potreby trhu a rozšírili sme náš tím o odborníkov v mnohých oblastiach, ako je vývoj webových aplikácií, dizajn používateľského zážitku, produktový manažment, testovanie a bezpečnosť, čo nám umožňuje poskytovať našim klientom komplexné IT riešenia

V najbližších rokoch sa zameriame na ďalšie prehlbovanie odborných znalostí, poskytovanie inovácií a zlepšovanie zákazníckej skúsenosti. Prečo? Pretože vieme, že práve inovácie a efektivita budú v náročných rokoch kľúčové.

GoodRequest neustále rastie a rozvíja sa, a my sme hrdí na to, čo sme spoločne dosiahli. Tešíme sa na ďalší rok plný inovácií, spolupráce a úspechov. 

Tomáš Lodňan CEO