10. Mar 2021Insight

Ako vytvoriť príjemné a efektívne pracovné prostredie

Vytvoriť príjemné pracovné prostredie pre náš tím je mojou prioritou. Nebojte sa inšpirovať od druhých, pokiaľ váš výsledok bude mať pridanú hodnotu, je to v poriadku.

Lucia PodhorskáOffice Manager

Jedna z dôležitých vecí, na ktoré musíte v biznise myslieť je, vytvorenie čo najkomfortnejšieho pracovného prostredia pre vašich ľudí. Ja sa v GoodRequest snažím vytvárať nie len fyzické pracovné prostredie, skrášľovaním a zútulňovaním office priestorov, ale aj psychické, svojou pozitívnou energiou. Tu je pár tipov, ako rýchlo a jednoducho vytvoríte pohodu na pracovisku. (Inšpiráciu odporúčam načerpať do dní, kedy sa v office všetci opäť stretneme, ale aj tú, ktorú viete aplikovať v online chode.)

Prvý krok na ktorý musíte myslieť, je osobný kontakt. (odhliadnuc na aktuálnu situáciu ohľadom Covid-19). Priama komunikácia, aj keď založená len na krátkych, ale úprimných konverzáciách, je veľmi dôležitá. Zamestnanci majú pocit, že máte o nich záujem a v podstate ich prinútite myslieť na iné, ako pracovné myšlienky. Najjednoduchšie je to spojiť počas prípravy kávy alebo čaju v spoločnej kuchynke, alebo počas obednej pauze. Nie s každým sa vám ale podarí počas dňa stretnúť. Preto som aplikovala do niektorých office dizajnový manuálny kalendár. Každé ráno prídete do office, pozdravíte ľudí, prehodíte dátum a samozrejme aj pár veselých viet Ja sa do konverzácií snažím vniesť často trochu vtipu. Počula som, že smiech je najlepší liečiteľ :) Určite odporúčam zájsť raz za čas na spoločný obed a motivovať ľudí k spoločným teabuildingovým aktivitám. Naše teambuildingové akcie sú legendárne. Či už sú to mini akcie v office priestoroch alebo sezónne, vždy majú vynikajúcu účasť a neskutočnú zábavu :)

A posledná rada. Nezabudnite ľudí zdraviť milo, s úsmevom na tvári a hlavne priamym pohľadom do očí.

Zábava & Vzdelanie

Čím viac ľudí, tým väčšia diverzita na pracovisku. Preto treba myslieť na rôzne možnosti, ktorými vytvoríte v office zábavu a odreagovanie. Nám sa osvedčili najviac tieto:

Virtuálna realita - mať túto vecičku vo svojej práci je už high level zábavy. :)

PlayStation - niektorí zamestnanci nemajú po príchode domov na takýto typ hry čas. Aj keby veľmi chceli, niektoré povinnosti nepustia. Preto je dobrý nápad, mať v práci k dispozícií určite jednu z herných konzol.

Kalčeto - Zakončenie obeda, partičkou v kalčete? Môžeme len odporučiť.

Lego - Na cibrenie trpezlivosti, vytrvalosti a kreativity máme v našej fun výbave aj lego. Vymysleli sme si ale skladanie trochu iným spôsobom. Skladáme ho po krokoch. Vyberáme si "poriadne 200 krokové" modely. Tie skladáme spôsobom kde jeden končí, ďalší začína. Výsledky putujú ako dekorácia do zasadačky. A teda poviem vám Hviezdu smrti nenájdete v každej zasadačke.

Knižnica - Založenie knižnice, kde dáte možnosť vybrať ľudom, aké knihy budú tvoriť jej obsah? Opäť môžeme len odporučiť. V tej našej nájdete všetko možné od oddychoviek cez knihy s EKO tématikou až po manažment, marketing a leadership.

zabava a vzdelavanie v office pre vyvoj webovych a mobilnych aplikacii otvorene pozicie

Pracovné miesto

Zlaté pravidlo, na ktoré by ste mali myslieť - pýtať sa svojich ľudí.

Pri vytváraní komfortného pracovného miesta sa nezabúdajte pýtať  ľudí, čo by chceli vo svojej kancelárií. Či už to bude viac standing deskov, kvetov, iný obraz, hojdačka alebo výrazná tapeta alebo farebný tulivak. Je veľmi dôležité, aby mali možnosť si vybrať. Veď práve oni tam budú tráviť niekoľko hodín denne.

ergonomia prace v it kancelarii ux ui ditajn volne pozicie
Chceš sa stretávať so skvelými ľuďmi na skvelom mieste? Staň sa súčasťou nášho tímu, máme otvorené pozície!

Ľudia

Energia je nákazlivá, či už je pozitívna alebo negatívna. Pokiaľ budete chodiť do práce s radosťou, vaša efektivita výrazne porastie, to isté platí aj pre váš tím.
Nášmu tímu sa to zatiaľ darí a to je nás stále viac a viac, ale GR-spirit je stále alive.

ludia na prvom mieste pozitivna energia na pracovisku otvorene pozicie
Chceš sa dozvedieť viac o našom office? V nasledujúcom článku sa presunieme do ďalších časti kancelárie a nahliadneme do našej Eco-Book. Stay Tuned!
Lucia PodhorskáOffice Manager