Man-day rate. Je pri výbere partnera skutočne najdôležitejší?
Business
5
 min read
March 18, 2021

Man-day rate. Je pri výbere partnera skutočne najdôležitejší?

Tomáš Lodňan
Tomáš Lodňan
CEO

Jednou z prvých otázok, ktoré prichádzajú od klientov je to, aký je u nás man-day rate. Je to pochopiteľné. Peniaze a náklady sú rozhodujúce pre každý projekt, nakoľko definujú návratnosť investície a v podstate aj to, či sa projekt vôbec začne alebo nie. Táto informácia je určite dôležitá, ale je skutočne tou najdôležitejšou?

Pozreli sme na to bližšie a myslíme si, že to tak nie je. Tu je niekoľko faktorov, ktoré je vhodné okrem man-day rate zvážiť a vyhodnotiť. Vybrali sme 3 najdôležitejšie faktory, na základe ktorých by ste mali vybrať firmu pre svoj projekt, ktorý zmení svet.

1. Odporúčania

Pozrite si bližšie projekty na akých firma, ktorú ako partnera zvažujete pracovala. Stredne veľká firma určite pracovala na mnohých projektoch a niektoré z nich by mohli byť porovnateľné s riešením pre vás. Venujte tomu čas. Prezrite si, ako realizované riešenia vyzerajú a ako fungujú. V prípade vývoja mobilných aplikácií skontrolujte aj relevantné recenzie v App Store a Google Play. Pri GoodRequest si to môžete overiť na aplikáciách, ako napríklad Bistro.sk alebo Tatrabanka . Svoj názor nezakladajte iba na prípadových štúdiách. Je faktom, že poskytujú skvelý prehľad a perspektívu, no vyskúšajte a preverte, ako tieto riešenia fungujú v reálnom živote. Stiahnite si aplikáciu, prejdite na webovú stránku a testujte.

Taktiež odporúčame požiadať o kontakty na projektových manažérov na strane klienta. Seriózna firma by s poskytnutím kontaktov nemala mať problém. Rozhovory vám môžu poskytnúť lepšiu predstavu, než stovky strán prezentácií. A na záver - ak máte v tejto oblasti akékoľvek kontakty skúste ich požiadať o spätnú väzbu. Pozitívna osobná skúsenosť stále funguje najlepšie.

Spoločnosť pre vývoj mobilnych aplikacii vyberajte aj na základe odporúčaní

2. Dlhodobé hľadisko

Nepozerajte sa na obchod či projekt ako na jednorazovú záležitosť. Vnímajte ho za dlhodobý vzťah. Je prioritou urobiť všetko rýchlo a lacno? V poriadku, dá sa to. Treba však očakávať aj kvalitu na takej úrovni. Všetci chceme, aby projekty, na ktorých pracujeme rástli. Nezáleží na tom, či sa na to pozeráme z pohľadu klienta alebo dodávateľa. Dajte si na výbere svojho partnera záležať, pretože s ním chcete roky pracovať. Zvážte, či v minulosti realizoval projekty, ktoré rastú a či sa ich používatelia pohybujú v stovkách, tisíckach, alebo na miliónoch. Overte, či sú pripravení prispôsobiť sa vám nielen z hľadiska infraštruktúry, ale aj z hľadiska riadenia a kvality. SLA by mala byť jednou z prvých spoločne diskutovaných vecí. Pýtajte sa. Ak sú pripravení a skúsení z odpovedí budete mať od začiatku dobrý pocit.

Na tvorbu webových a mobilnych aplikacii je potrebne mysliet aj z dlhodobého hľadiska

3. Tím

Práve ľudia vytvárajú, budujú a udržiavajú váš projekt. Zároveň je to tím, kto vytvára image firmy, s ktorou plánujete pracovať. Verte tomu alebo nie, ľudia sú tým najcennejším čo váš budúci partner . A to je dobré. Teraz musíte už len zistiť, či je tento tím schopný realizovať váš projekt a aká príjemná bude spolupráca s ním. Preverte ich a zistite si o nich viac. Napríklad na LinkedIn. Pozrite sa na ich zručnosti, projekty na ktorých pracovali, príspevky ktoré publikovali a všeobecne, aký pocit vo vás zanechali. Potrebujete odborníkov, ale aj spoluhráčov. Tím, ktorý spolupracuje a na ktorý sa môžete spoľahnúť. Vždy prídu nejaké výzvy. Vezmite si k sebe na palubu A-hráčov a všetko prekonáte. :)

The most important factor at a partner is a capable team

Na konci dňa je vždy najdôležitejšia hodnota, ktorú z partnerstva získate. Pre vás ako klienta by mala byť v ideálnom prípade definovaná niektorými z KPI. Tj. čas na dosiahnutie očakávaných výsledkov, zložitosť funkcií, kvalita kódu, kvalita používateľského zážitku, stabilita, flexibilita vášho partnera, spokojnosť s komunikáciou... Niektoré sú však ťažšie definovateľné, takže sa nemusíte báť spoliehať sa aj na svoj vnútorný pocit. Man-day rate je dôležitý a veľa vám povie. Nikdy však nepodceňujte Odporúčania, Dlhodobé hľadisko a Tím.

Zaujíma vás, ako sme obstáli my?

Like what you see?
Join our newsletter.

Great! Welcome to newsletter.
Oops! Something went wrong while submitting your email.
High quality content once a month. No spam, we promise.
Your personal data is processed in accordance with our Memorandum on Personal Data Protection.

Páči sa vám náš content?
Odoberajte newsletter.

Great! Welcome to newsletter.
Oops! Something went wrong while submitting your email.
Vaše osobné údaje sú spracované v súlade s našim Memorandom na ochranu osobných údajov.