Tipy na technologické a biznis podcasty (zn. pre developerov, manažérov a IT nadšencov)
Insight
8
 min read
February 14, 2022

Tipy na technologické a biznis podcasty (zn. pre developerov, manažérov a IT nadšencov)

GoodRequest Family
GoodRequest Family
Lead, Build, Unite
LinkedIn Logo

Vzdelávanie, novinky či zdroj inšpirácie dostupný pohodlne a bez ohľadu na to, či si doma, vo fitku alebo na cestách.Takto by sme mohli charakterizovať podcasty v kocke.

Hm... podcast, čo to je? Koľkí z nás reagovali pred 3-4 rokmi takto? Alebo minimálne podcasty nepočúvali pravidelne. Dnes ich považujú za bežnú súčasť dňa. (takmer) zadarmo, výber je skvelý a umožňujú ti dozvedieť sa novinky z rôznych oblastí bez toho, aby si ich musel čítať alebo sledovať v telke. Len v rámci Apple podcasts existuje viac než pol milióna aktívnych podcastov a viac než 19 miliónov epizód.Dokonale sa zorientovať je teda takmer nemožné. Radi sa však podelíme o naše tipy na zahraničné, ale aj české a slovenské podcasty.

technologicke podcasty

PS: Článok pravidelne aktualizujeme a dopĺňame! :)

Technologické podcasty pre developerov

Chceš vedieť aké podcasty na iPhone počúvajú naši iOS developeri? Aké Android podcasty odporúča Android department? Kde sa dozvieš fresh novinky zo sveta technológií a mobilných aplikácií? Tak čítaj ďalej.

Swift over Coffee (iOS)

V každej epizóde, určenej najmä iOS programátorom, nájdeš tipy, novinky, názory na zaujímavé a dôležité témy zo Swift-u. Všetko sa dozvieš každý druhý týždeň v cca 30 min. podcaste.

Info: Swift over Coffee

Inside iOS Dev (iOS)

Raz za týždeň sa fajn partia skúsených developerov pustí do aktuálnej témy zo sveta iOS vývoja. Ide o šikovných chalanov s viac než 4 ročnými skúsenosťami v malých startupoch aj obrovských projektoch.

Info:  Inside iOS Dev

Core Intuition (iOS)

iOSIndie software development, iOS technológie a novinky so sveta Apple v približne hodinových epizódach dostupné každý týždeň.

Info: Core Intuition

Swift by Sundell (iOS)

Nový článok každý týždeň, nový podcast každý druhý.  Všetko doplnené o reálne skúsenosti, tipy, techniky a všetko o Swifte.

Info: Swift by Sundell.

slovenske podcasty

Android Central Podcast (Android)

Správy, recenzie, rozhovory s relevantnými hosťami či informácie o nových zariadeniach. Raz týždenne môžeš počúvať cca hodinovú epizódu. Tvorcovia aj naši chalani však tvrdia, že ten čas za to stojí.

Info: Android Central podcast

Talking Kotlin (Android)

Android Programovací jazyk Kotlin, technológie, ktoré s ním súvisia, a všetky dôležité novinky rieši dvakrát v mesiaci Hadi Hariri.

Info: Talking Kotlin.

Fragmented – An Android Developer Podcast

Ponúka pohľad dvoch skúsených chalanov, ktorí si z času na čas pozvú aj ďalšieho "populárneho" Android developera. Hovoria spolu o nástrojoch, modeloch, postupoch a rôznych zaujímavostiach.

Info: Fragmented podcast.

technologicke podcasty

Technologické podcasty pre IT fanúšikov

AppStories

Technológie & iOS Pravidelný týždenný pohľad na novinky zo sveta aplikácií. Počas cca 30 minút sa Frederico & John venujú svojim favoritom medzi appkami a okrem faktov skúmajú aj príbehy za úspešnými aplikáciami.

Info: Appstories

Data Skeptic

TechnológieRozhovory a diskusie týkajúce sa dát, štatistík, machine learning či  AI. Všetko cez pohľad vedy, kritického myslenia a overenia pravdivosti tvrdení.

Info: Data Skeptic

Accidental Tech Podcast

Technológie & iOSTraja "nerdi" diskutujú raz týždenne o technológiách, Apple novinkách a všetkom, čo s touto tematikou súvisí.

Info: Accidental Tech Podcast.

Under the Radar

Technológie & iOSKaždý týždeň sa dvojica Marco & David venuje témam týkajúcich sa vývoja, technológií, marketingu, dizajnu a mobilných aplikácií. Zaujímavé infošky nájdeš vždy v epizóde, ktorá netrvá viac než 30 minút.

Info: Under the radar

podcasty pre developerov

České a slovenské podcasty

Websupport

Zaujímavé rozhovory so zaujímavými ľuďmi (nielen) z IT odvetvia. V každom dieli sa stretneš s inšpiratívnym človekom z IT, biznisu, marketingu či týpkom "přes technologie". Rozhodne stojí za vypočutie!

Info: Websupport

Podcast iPure.cz

Aj v našich končinách sa nájde partička nadšencov, ktorí sledujú novinky, iOS produkty a prinášajú Apple fanúšikom to najnovšie v cca týždenných intervaloch.

Info: iPure

Klik

Každý týždeň sa v slovenskom podcaste Klik môžeš dozvedieť novinky zo sveta technológií, médií aj online sveta sociálnych sietí a marketingu.

Info: Klik

Kafemlejnek.TV

V podcaste Kafemlejnek s Honzom a Petrom sa môžeš stretnúť s témami pre developerov, dizajnérov aj ľudí "z biznisu."

Info: Kafemlejnek.TV

zero2hero - Business Talks Podcast

Akční študenti aj zvedaví manažéri si prídu na svoje. Úprimných príbehov od ľudí, ktorí sa vedia a chcú podeliť so svojimi úspechmi, pádmi, odporúčaniami a tipmi nie je nikdy dosť. Vzhľadom na to, že vzdelávanie je samozrejmou súčasťou našich dní je prirodzené, že tieto "talky" si radi vypočujeme!
Info: zero2hero

Na rovinu

Developer so záujmom o biznis a komunitu nie je dnes ničím zvláštnym. Preto rozšírenie obzorov práve v biznis sfére nie je na škodu. A kde sa to naučiť lepšie než od najlepších. V podcaste Na rovinu sa môžeš stretnúť s Viliamom, Erikom, Petrom a zaujímavým hosťom. Ten je vždy špičkou vo svojom obore a má čo komunite ponúknuť.

Info: Na rovinu

ZOOM

Ak ťa okrem IT technológií zaujíma aj veda, astronómia, biológia či šikovné osobnosti, ktoré si obdiv a pozornosť rozhodne zaslúžia, zapni si raz týždenne ZOOM. Oplatí sa.

Info: ZOOM

tipy na podcasty

GoodRequest v podcastoch

Podnicast

Ako z názvu vyplýva, ide o podnikateľský podcast, v ktorom Peter Chodelka spovedá šikovných slovenských podnikateľov, delí sa o svoje skúsenosti z oblasti podnikania a prináša krátke novinky vo forme biznisoviek. Náš CEO Tomáš Lodňan navštívil túto reláciu dva krát.

„Ľudia sú to najdôležitejšie, čo máme.“

Digitálne štúdio v čase korona krízy

Na rovinu o podnikaní

Ponúka svojim poslucháčom inšpiráciu a praktické rady od skúsených podnikateľov. Tomáš v tejto epizóde rozpráva, kedy mobilnú aplikáciu naozaj potrebujete a ako vám môže pomôcť.

Téme Mobilná aplikácia vs. responzívny a mobilný web sme sa venovali aj na našom blogu.

Debríf

Moderátor Marek v podcastoch Debríf diskutuje témy spojené so vzdelávaním a rozvojom. Marek s Tomášom v10 epizóde rozobererali zaujimavé témy ako vzdelávanie, transparentnosť, dôveru a otvorenosť v tíme a iné.

Doba digitálna

Tony Dúbravec vás v podcaste Doba digitálna prevedie najlepším obdobím ľudstva a zoznámi vás s témami ako online marketing, e-commerce či mobilné aplikácie. Vypočujte si nášho Lead Designera Michala Sleziaka a dozviete sa viac ako vznikajú mobilné aplikácie v GoodRequest.

Chýba ti tu akýkoľvek podcast, ktorý si si obľúbil? Taký, ktorý nemôže developer alebo tech nadšenec vynechať? Odporuč nám ho v maily! :-) Chceš vedieť aké projekty vytvárajú developeri, ktorí ti tieto podcasty odporučili? Pozri si "naše" mobilné aplikácie, web stránky a riešenia. :-)
Potrebujete pomôct s vaším digitálnym produktom? Kontaktujte nás!
hello@goodrequest.com
Do you need help with your digital product? Contact us!
hello@goodrequest.com

Like what you see?
Join our newsletter.

Great! Welcome to newsletter.
Oops! Something went wrong while submitting your email.
High quality content once a month. No spam, we promise.
Your personal data is processed in accordance with our Memorandum on Personal Data Protection.

Páči sa vám náš content?
Odoberajte newsletter.

Great! Welcome to newsletter.
Oops! Something went wrong while submitting your email.
Vaše osobné údaje sú spracované v súlade s našim Memorandom na ochranu osobných údajov.