31. May 2024Insight

GoodRequest: Víťaz kategórie zdravá kancelária, Office roka 2023

Už po ôsmykrát udelila odborná porota pod záštitou CBRE Slovensko ocenenia v rámci iniciatívy Office roka firmám, ktoré ku svojmu tímu a pracovným priestorom pristupujú zodpovedne. V štyroch kategóriách sa o ocenenie uchádzali desiatky firiem.

Bruno GrinčMarketing

Office roka je jediný projekt svojho druhu na Slovensku, ktorý sa zameriava na komplexné hodnotenie pracovného prostredia z viacerých perspektív – od architektúry a biofílie, cez zdravotné a hygienické atribúty, až po technológie, inovácie a firemnú kultúru.

Sme úprimne vďační, šťastní a hrdí, že cena v rámci kategórie Zdravá kancelária putovala práve k nám do GoodRequest. Toto ocenenie je dôkazom našej snahy vytvárať pracovné prostredie, ktoré nie je len esteticky príťažlivé, ale aj podporuje zdravie a pohodu nášho tímu.

Za čo sme ocenenie získali?

Odborná a nezávislá porota hodnotila viaceré kritériá a podmienky. Naša kancelária získala ocenenie za priestor zameraný na zdravie a pohodu zamestnancov. Porota sa zameriavala napríklad na tieto kritériá:

• Dostatok prirodzeného svetla živej zelene

• Priestory na relaxačné, wellness a pohybové činnosti

• Dizajn podporujúci pravidelný pohyb

• Vzdušné a funkčné priestory

• Certifikácia budovy podľa WELL štandardov

 

Miesto, kde pracujeme, je odraz našej identity

Naším cieľom bolo vytvoriť kanceláriu, ktorá spája dizajn, technológie a ľudí. Chceli sme, aby náš priestor odrážal našu dynamiku a vytváral prostredie pre rast a inovácie. Dominantou vchodu je logo v zelenej stene zo živých kvetov. Tento priestor ďalej pokračuje do zasadacej miestnosti a jedálne, ktoré sa dajú prepojiť mobilnou priečkou, čím vzniká veľký priestor na rôzne firemné a spoločenské podujatia.

Vytvorili sme zdravé a udržateľné prostredie, ktoré má pozitívny vplyv na našich ľudí. Interiér kombinuje zemité farby s drevom, kobercami a sklom. V priestore nechýbajú rastliny ani rôzne typy sedenia, čo prispieva k pohodliu a produktivite našich zamestnancov.

Pri návrhu sme dali dôraz aj na vlastný štýl a hodnoty. Spoločné priestory zdobia hodnoty a patterny, ktoré odrážajú náš brand a kultúru. K dispozícii je tiež oddychová miestnosť s relaxačnými aktivitami a posteľou, čo nám umožňuje načerpať energiu.

Naša kancelária je vybavená funkčnými miestnosťami, ako sú telefónna búdka pre hovory v súkromí, standing desk s chodiacim pásom či kreatívny priestor s knižnicou a hubom. 

Kancelária je “centrom” pre všetkých, mnohí z nás pracujú na diaľku a iných miest, preto je pre nás dôležitý navigačný systém. Zasadačky sú rozpoznateľné podľa farieb, ktoré umocňujú maľby slovenských umelcov, pri vstupe je prehľadná mapa priestoru. Z rovnakého dôvodu je dôležitou súčasťou aj Open Space, ktorý slúži ako centrum pre remote ľudí, GoodRequest Academy alebo iné vzdelávacie iniciatívy pre IT talenty.

„Dvojročný projekt relokácie do nových priestorov sa odrazil v množstve riešení, ktoré zohľadňujú zdravie a komfort náročných zamestnancov pracujúcich v IT sektore. Ich požiadavky a potreby boli vypočuté a zohľadnené pri tvorbe kancelárií. Priestory pôsobia ľudsky a prívetivo. Disponujú živou zelenou stenou a dostatkom slnečného svetla, ktoré si môžu ľudia regulovať. Zamestnanci majú prístup aj na zelenú strechu s lavičkami, fontánou a výhľadom na Žilinu.“

Mgr. Michal Matloň,
psychológ architektúry, theLivingCore.

Presvedčte sa o tom sami:

 

Ďakujeme

Na tomto úspechu má zásluhu mnoho ľudí. Chceli by sme poďakovať spoločnosti Reinoo, ktorá stojí za našou kancelárskou budovou, a Janke Lodňanovej, ktorá zabezpečovala realizáciu tohto projektu s nesmiernym nasadením a vytvorila tak prostredie, ktoré definuje GoodRequest na najbližších 10 rokov. Ďakujeme tiež celému GoodRequest tímu a ľuďom, ktorý sa podieľal na tvorbe našich priestorov – bez vášho úsilia a spolupráce by sme tento úspech nedosiahli.

Naša vďaka patrí aj organizátorom, partnerom a porote podujatia Office roka. Je úžasné byť medzi tak skvelými projektmi a zdieľať túto česť s ostatnými inšpiratívnymi spoločnosťami.

 

Toto ocenenie je pre nás motiváciou neustále zlepšovať pracovné prostredie pre náš tím, vytvárať skvelé projekty a prinášať radosť celej IT komunite. Veríme, že zdravé a inšpiratívne prostredie je kľúčom k spokojnosti.

Viac záberov z našich priestorov:

Bruno GrinčMarketing