World Usability Day 2022 – Online fitko z pohľadu viability, feasibility, desirability
Design
3
 min read
December 9, 2022

World Usability Day 2022 – Online fitko z pohľadu viability, feasibility, desirability

Slavomír Fedor
Slavomír Fedor
Digital Product Designer
LinkedIn Logo

Aj tento rok sme boli súčasťou celosvetového podujatia World Usability Day ako prednášajúci, ktoré na Slovensku organizuje SUXA (Slovenská User Experience Asociácia). Témou tohtoročnej konferencie bolo "Naše zdravie" a v širšom zmysle sa zamerala na všetky digitálne riešenia súvisiace so zdravím, v rámci ktorej sme prestavili projekt Fitshaker.

World Usability Day (Svetový deň použiteľnosti) je akcia zameraná na priaznivcov UX dizajnu, ktorá sa od roku 2005 aktívne usiluje motivovať odborníkov na celom svete, aby sa zamerali na použiteľnosť webov, aplikácií a iných produktov.

V rámci mojej prednášky som priblížil, ako vyzerá dizajn a vývoj najväčšieho online fitka na slovensku a česku - Fitshaker, na 4 platformách od roku 2018. Pozrieme sa na to, aké je vyvíjať produkt a z cvičenia robiť zážitok pre lovebrand, s ktorým cvičia desiatky tisíc žien.

V rámci mojej prezentácie som sa venoval 6 hlavným témam: čo robí produkt úspešným, aké boli začiatky s Fitshakerom, Fitshaker vs. Zdravie, ako sme dostali Fitshaker do vrecka, čo naň hovoria používatelia a aké sú ďalšie výzvy, ale viac už neprezradím😶. Podrobnejšie o jednotlivých témach nájdete vo videozázname a prikladám aj prezentáciu.

Video záznam z podujatia:

Prezentácia

Verím, že ste sa z mojej prezentácie dozvedeli niečo nové a inšpirovali sa, ako zodpovedne a zmysluplne vytvárať digitálne produkty, okrem toho si nenechajte ujsť záznamy zaujímavých prednášok ostatných slovenských a zahraničných rečníkov a rozšírite si obzory. Tohtoročný WUD sa konal online, takže sú k dispozícii záznamy všetkých prednášok. Je to skvelá príležitosť dozvedieť sa viac o UX (user experience) a použiteľnosti.

Potrebujete pomôct s vaším digitálnym produktom? Kontaktujte nás!
hello@goodrequest.com
Do you need help with your digital product? Contact us!
hello@goodrequest.com

Like what you see?
Join our newsletter.

Great! Welcome to newsletter.
Oops! Something went wrong while submitting your email.
High quality content once a month. No spam, we promise.
Your personal data is processed in accordance with our Memorandum on Personal Data Protection.

Páči sa vám náš content?
Odoberajte newsletter.

Great! Welcome to newsletter.
Oops! Something went wrong while submitting your email.
Vaše osobné údaje sú spracované v súlade s našim Memorandom na ochranu osobných údajov.