Design systémy - videozáznam a prezentácia z eventu #FriendsOfFigma
Design
4
 min read
May 5, 2021

Design systémy - videozáznam a prezentácia z eventu #FriendsOfFigma

Daniel Čeliga
Daniel Čeliga
UX Designer
LinkedIn Logo

Prečo je dizajn systém dôležitý? Ako by mal vyzerať? Ako ho tvoriť? Všetky tieto otázky ti zodpovedajú skúsení UX dizajnéri. Okrem odpovedí prezradíme v rámci záznamu z eventu Dizajn systémy - Friends of Figma Slovakia #3, aj užitočné tipy z praxe. :)

Na treťom evente Friends of Figma Slovakia som sa rozprával s UX dizajnérom Michalom Krendželákom o dôležitosti design systémov.

Počas 45 minútového talku sme si ukázali ako by mali dobré design systémy vyzerať, kedy a ako ich vytvoriť. Podrobnejšie sme sa venovali tomu, na čo si dať pozor a ako objasniť majiteľom veľkých produktov prečo im budú dlhodobo šetriť peniaze.

Dizajn systémy: Záznam a prezentácia

Z eventu sme si pripravili aj videozáznam pre všetkých, ktorí LIVE prenos nestihli. Po krátkom úvode nasleduje cca 45 minútový talk a po ňom zaujímavá diskusia kde zodpovieme množstvo otázok.

Michal hovoril o praktických tipoch. V prezentácií spomenul aj veľa zdrojov, kníh či webov pre dizajnérov. Tá je verejne dostupná. Odporúčam si ju pozrieť. Som si istý, že si v nej nájdu niečo nové a užitočné začínajúci aj ostrieľaní dizajnéri.

Navrhni ďalšie témy na (nielen) dizajn eventy

Komunite by sme radi prinášali aj naďalej a pravidelne zaujímavé témy (nielen) zo sveta dizajnu. Budeme preto vďační, ak nám napíšeš svoj návrh na ďalší event. Prípadne spätnú väzbu na niektoré z tých ktoré si už absolvoval. Máš na to priestor vo forme.

Ak by si sa chcel pridať do nášho dizajn tímu v GoodRequest, máme pre teba skvelú správu. Aktuálne máme otvorenú pozíciu Digital Product Designer. Ozvi sa, ak si sa v nej našiel / našla. :)
Potrebujete pomôct s vaším digitálnym produktom? Kontaktujte nás!
hello@goodrequest.com
Do you need help with your digital product? Contact us!
hello@goodrequest.com

Like what you see?
Join our newsletter.

Great! Welcome to newsletter.
Oops! Something went wrong while submitting your email.
High quality content once a month. No spam, we promise.
Your personal data is processed in accordance with our Memorandum on Personal Data Protection.

Páči sa vám náš content?
Odoberajte newsletter.

Great! Welcome to newsletter.
Oops! Something went wrong while submitting your email.
Vaše osobné údaje sú spracované v súlade s našim Memorandom na ochranu osobných údajov.