45 tipov: Vianočný darček pre dizajnéra, programátora aj manažéra
Insight
10
 min read
December 7, 2021

45 tipov: Vianočný darček pre dizajnéra, programátora aj manažéra

Barbora Linek
Barbora Linek
Head of Marketing & Communication
LinkedIn Logo

Niekedy máme pocit, že sa pred Vianocami všetci rozdelíme do dvoch skupín. Prvou je partia, ktorá sa nevie dočkať Vianoc. Koledy si pustia aj v auguste a nad darčekmi premýšľajú priebežne počas celého roka. Tú druhú ovládne vianočná atmoška 23. decembra, keď začnú behať po nákupných centrách a horúčkovito zháňať všetko od stromčeka cez kapra až po darčeky.

Potešiť pod stromčekom manželku, mamu  či sestru nemusí byť problém. Existujú totiž "default" darčeky, ktorými nič nepokazíš. Šperk, parfém, novinka do kuchyne či poukaz na wellness. Tomu sa predsa nedá nepotešiť!

Ako však vybrať vianočný darček pre programátora, developera či dizajnéra?

Spýtali sme sa chalanov naprieč všetkými oddeleniami v GoodRequest, ktorí väčšinu času riešia vývoj mobilných aplikácií a tvorbu web stránok a vytvorili sme unikátny ťahák z ich tipov.  45x vianočné darčeky pre IT nadšenca.

Inšpiruj sa a určite nazri do všetkých troch zoznamov. Možno nám odporučil tento tip na darček náš manažér, no to neznamená, že nepoteší dizajnéra či programátora.  :-)

Vianočný darček pre dizajnéra

1. Ak chceš potešiť dizajnéra, ktorý nepohrdne dobrou knihou máme pre teba odporúčanie od tých našich. Ak pokukuješ po dizajn knižke nevynechaj Don´t make me think od Steve Krug. Ak nechceš pod stromček nič "pracovné" pozri sa na knižky o kaligrafii, životopisy úspešných dizajnérov a lídrov.

2. Dizajnéri ocenia dizajnové doplnky. Smart hodinky - Apple, Garmin či Samsung Galaxy Watch takým doplnkom rozhodne sú!

3. Pre dizajnéra fotografa/ cestovateľa je určite super darčekom dron.  A využiť ho môže na cestách a pri dobrodružstvách.

4. Lístok na konferenciu, alebo online event. :-)  Určite tam nájdeš také, ktoré stoja za to - online aj offline.

5. Pohľad na krásne uprataný pracovný stôl bez káblov poteší oko každého dizajnéra. Vďaka bluetooth klávesnici bude ku clean desk-u zas o krok bližšie.

Bluetooth klávesnica je výborny darček pre dizajnéra

6. Umožni popustiť uzdu kreativite aj inde než len v práci. Napríklad na kurze kaligrafie, varenia, kreslenia...

7. Lego. Pretože v každom dizajnérovi sa skrýva aspoň kúsok malého dieťata. :D

8. Sem tam sa objaví aj analógový jedinec. Toho potešíš diárom, ktorý splní účel a ešte aj poskytne priestor kreativite a nápadom. Pozri sa na DOLLER, alebo The Žurnál.

9. Denného čitateľa poteší určite subscription na portáli Medium, prípadne online spravodajských portáloch, kde je denný fresh obsah spoplatnený.  Ak využíva aplikácie ako Sygic, alebo Mobile security zaplať mu rozšírenú verziu.

10. A ak veľa kreslí, určite sa poteší grafickému tabletu. Nápady sa budú zhmotňovať jednoduchšie a kreatívnejšie.

11. Hľadáš malý darček, ktorým ukážeš, že ho poznáš, alebo chceš doplniť nejaký väčší darček? Poobzeraj sa po kvalitných ceruzkách - versatilkách. S pekným dizajnom je originálny darček na svete!

12. Ak veľa dizajnuje, vygoogli si pojem: Clean my Mac software. Nemusíš rozumieť tomu, čo to znamená, ale ocení to! :-D

13. Dizajnér a dizajnový kúsok oblečenia k sebe určite patria. To isté platí aj o iných doplnkoch ako pohár, fľaša, ruksak a pod. Vďaka poukážke sa poteší aj kúskom, na ktoré by inokedy ani nepomyslel. Tip nášho creative oddelenia? Zameraj sa na udržateľné značky. Radšej jeden poriadny kúsok než 4 fast fashion.

14. Dizajnér = kreatívec. Často sú aj voľnočasové aktivity kreatívneho, alebo umeleckého charakteru. Lístky na (virtuálny) koncert, divadelné predstavenie, výlet, alebo fototechnika. To všetko poteší, ak si si výberom istá.

14. Kvalitné slúchadlá - AirPods, Beats, či Marshall sú využiteľné pri práci, vo voľnom čase a ešte aj dobre vyzerajú.  

Airpads ako vhodný a funkčný darček pre developera

Vianočný darček pre programátora

1. Ak máš slušný budget a vieš odhadnúť tím (XBOX alebo PlayStation), daruj hernú konzolu. Vďaka hrám a príslušenstvu vyriešiš aj kopec darčekov v budúcnosti. :-)

2. Ak uprednostňuje PC pred konzolami a ty plánuješ kúpiť vianočný darček aj na zopár rokov vopred :-D určite by tvojej pozornosti nemala uniknúť zostava Battlebox.

3. Ak PC má, alebo chceš doplniť vyššie spomenutý battlebox o kvalitné sedenie, daruj gaming stoličku.

4. A do tretice. Mac, alebo poriadny monitor ešte nesklamal žiadneho programátora - ani v práci, ani doma a ani pri hrách na PC. Zato však môže sklamať nejednu peňaženku. :D S výberom sa preto určite poraď.  

vianočný darček pre programátora

5. Hudba pri práci, pri športe, doma....hudba všade? Odpoveď je Spotify subscription.

6. Radšej časopis než kniha? Daruj predplatné a tým aj vianočný darček, ktorý bude robiť radosť počas celého roka.

7. Kávovar. A ak nie ten, tak kvalitnú kávu alebo poriadnu krabicu sypaného čaju. (Lebo legenda hovorí, že existujú aj programátori, ktorí kávu nepijú.)

8. Aj keď je práce takmer vždy vyše hlavy, vzdelávať sa nezaškodí. Či už vyberieš kurz, školenie alebo prednášku týkajúcu sa práce alebo záľub, určite potešíš.

9. Hodinky - Smart či klasické. Dôležité je, aby plnili účel (a aj dobre vyzerali). :-)

10. Nevieme, ako v iných firmách, no tu sa bez slúchadiel developer nezaobíde. Ak chceš podobného music lover-a obdarovať aj ty, pozri sa po AirPods, Beats, či iných slúchadlách.

11. Ak sa rád vzdeláva, skús prelúskať ponuku online kurzov - napríklad na UDEMY.

12. Lego už dávno nie je hračkou len pre decká. Poriadna stavebnica, ktorá obsahuje niekoľko stoviek dielikov precvičí hlavu a zároveň  ju nechá oddychovať od práce.  
GR tip: Stavebnica s 324 krokmi - LEGO Star Wars - Millennium Falcon, alebo pecka je aj Appolo 11. Obe "zdobia" našu zasadačku.

darček pre programátora

13. Ak sa chystáš obdarovať "geeka" a hľadáš maličkosti, ktoré potešia,  pohľadaj napríklad reproduktor v tvare Android panáčika/ jabĺčka, kvetináč ,v ktorom si vypestuje svojho Groot-a, plagáty obľúbených komiksových hrdinov,  predplatné komiksov či oblečenie v tomto štýle.

14. Medzi tipmi na praktické darčeky od našich chalanov sa objavili aj okuliare proti modrému svetlu, Chromecast, AppleTV, wireless nabíjačka či Soda Stream.  

15. TOP tip na záver? Elektrická kolobežka. Z vlastnej skúsenosti môžeme povedať, že je to bomba! :-)

Vianočný darček pre manažéra

1. V zdravom tele zdravý duch! Športovca potešíš permanentkou (na časy keď budú fitká, tréningy a plavárne v plnej prevádzke), alebo poukážkou do športového obchodu. Výbavy na hory, či outdoor športy nebude nikdy dosť. :)

2. Dlhý deň v práci? Hry na PC, alebo konzolu sú skvelým spôsobom na odreagovanie.  Naši manažéri odporúčajú pozrieť sa na Beat Saber, alebo obľúbenú klasiku FIFA, NHL či Lego.

3. Milovníka módy potešia štýlové ponožkyFusakle, Happy Socks, Dedoles,  alebo Ponsh. A hlavne nešetri farbami! Manažér predsa nemusí byť len "nudný". :)

4. Rozvoj pracovných aj nepracovných skills? Daruj možnosť zlepšovať sa v každom smere! Ideálny je vzdelávací poukaz na workshop, webinár alebo kurz, po ktorom už dlhšie túži.

5. Manažéra, ktorý ráno uteká z domu a nestíha poriadne raňajky, určite poteší smoothie mixér.  Alebo diár, budík či keepcup. Čokoľvek čo mu pomôže s ranným  time manažmentom.  :-D

6. Praktický a dizajnový darček, ktorý môže mať pri sebe každý deň? Luxusné pero. Známe svojou kvalitou a eleganciou sú napríklad perá Parker.  Doplň ho aj o pekný a kvalitný zápisník.

darček pre manažéra

7. Poukaz na holenie k tradičnému barberovi alebo starostlivosť na doma v podobe kefy, oleja, vosku či balzamu na bradu a fúzy je tip pre všetkých manažérskych bradáčov a fúzačov.

8. Kvalitné doplnky majú svoje čaro. Kožený opasok, peňaženka, hodinky či taška budú slúžiť roky.

9. Chceš obdarovať manažéra, ktorý sleduje trendy a hodnotu vidí v custom doplnkoch? Poobzeraj sa po peknej kravate, manžetových gombíkoch či drevenom motýlikovi. Inšpiruj sa napríklad Modrotlačovou kolekciou v Ozete.

10. Darček na ktorý nikdy nezabudne? Zážitkový! Víkendový relaxačný pobyt, jazda na okruhu SLOVAKIA RING, let balónom alebo tandemový zoskok... Na výber je množstvo adrenalínových aj relaxačných možností.  Stačí len vybrať ten pravý.

11. Adrenalín v spojení s praktickosťou?  Škola šmyku.

12. Aj čas s priateľmi je darom. Zisti možnosti vo svojom meste a daruj poukaz na Laser game, Paintball alebo do Escape room.

13. Aké by to boli Vianoce bez dobrej knihy.  Tipy našich manažérov sú: Lídři jedí poslední,  Osobný kurz MBA či Štestí doručeno..

14. Technologický nadšenec určite ocení Smart hodinky či slúchadlá. Darčekové poukážky potešia nadšencov fotografovania, vzdelávania, hudby... skrátka všetkého, kde ty pochybuješ, alebo vieš, že sám si vyberie najlepšie. :-)

15. Rastlinky sú in. Vždy boli, ale teraz sa tešia ešte väčšiemu záujmi. Krásnym doplnkom pracovného stola môžu byť riasogule, prípadne aj iné zelené rastliny.

Veríme, že tipy ti pomôžu a ak vieš o niekom kto ešte zháňa darčeky na poslednú chvíľu neváhaj sa podeliť. Potešíme sa, ak zoznam rozšíriš o svoj osobný tip na darček v komentároch na sociálnych sieťach.  :-)

Like what you see?
Join our newsletter.

Great! Welcome to newsletter.
Oops! Something went wrong while submitting your email.
High quality content once a month. No spam, we promise.
Your personal data is processed in accordance with our Memorandum on Personal Data Protection.

Páči sa vám náš content?
Odoberajte newsletter.

Great! Welcome to newsletter.
Oops! Something went wrong while submitting your email.
Vaše osobné údaje sú spracované v súlade s našim Memorandom na ochranu osobných údajov.